Aby váš nový projekt zářil ☀️ Sleva 20 % s kódem SUN20 ☀️ Platí do 30.6.2023
Logo
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog aneb doménový magazín
  3. Pro volný čas
  4. Vybíráme 5 filmů o byznysu, které stojí za to vidět
20.08.2022
Pro volný čas

Vybíráme 5 filmů o byznysu, které stojí za to vidět


Svět velkého byznysu je nejenom výstřední, ale také plný intrik, morální ochablosti a chamtivosti. Alespoň tak jej známe z filmového plátna. U některých jedinců ale přesto nedokáže jejich charakter zlomit nebo se k velkým penězům dostanou čestným způsobem. Představujeme výběr pěti filmů o byznysu, které možná neznáte, a které byste si rozhodně neměli nechat ujít a dnes večer alespoň jeden z nich zhlédnout. 


1. Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Michael Douglas patří neodmyslitelně k dnes již legendární postavě ostříleného a podlého burzovního miliardáře Gordona Gekka z kultovního amerického snímku Wall Street (1987), který se stal právem největším finančním dramatem v dějinách filmového plátna. Gekko využívá schopností a naivity mladého makléře Buda Foxe v podání Charlieho Sheena, který pro něj neváhá riskovat a udělat cokoli i mimo zákon. Nakonec však pozná skutečnou tvář člověka, jehož zprvu tak obdivoval a zároveň znovu nalézá svůj lidský charakter a morální hodnoty. Čistokrevné drama Olivera Stonea plné intrik, kterému vévodí excelentní herecké výkony obou protagonistů. Stejný režisér poté v roce 2010 přišel s pokračováním, kde v hlavní roli opět uvidíme Michaela Douglase, který se coby Gordon Gekko dostává po letech vězení na svobodu. Tentokrát mu ale koresponduje Shia LaBeouf jakožto partner jeho dcery a zároveň jako člověk, který se pohybuje ve stejné oblasti akciových trhů a velkých peněz. Dokázal se Gordon Gekko změnit nebo je to pořád ten bezcharakterní finanční žralok? A dokáže si najít cestu ke své dveři? 

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐⭐

Důstojné pokračování nepřekonatelné klasiky v moderním kabátě, v kterém rádi vidíme původní obsazení v podobě Michaela Douglase (Gordon Gekko) a na režisérkém křesle Olivera Stonea. 
2. Zlato (2016)

Matthew McConaughey je v rolích výstředních byznysmenů jako ryba ve vodě. Snímek Zlato je natočen podle skutečného příběhu těžebního skandálu Bre-X Mineral Corporation, který se odehrál na počátku 90. let. Vypráví příběh o společnosti Washoe, které se velice dobře daří, ovšem až do doby, kdy ji po smrti otce převezme Kenny Wells a firma postupně upadá. Po několika letech je na tom už tak zle, že musí opustit budovu, v níž měli kanceláře, a Kenny se pokouší vzkřísit svůj byznys z baru, ve kterém je častým hostem. Jak tohle může dopadnout? 

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐⭐

Poutavý příběh člověka, jehož život se pohybuje ze strany na stranu jako na houpačce. Jednou nemá v kapse nic a podruhé všechno. Snílek toužící najít zlatou žílu poznává tvrdou realitu hamižnosti těch, kteří se chtějí na jeho úspěchu obohatit. Jenže ne všechno, co vypadá zlatě, tak ve skutečnoti je. 
3. Tajemství mého úspěchu (1987)

Michael J. Fox v roli vysokoškolského absoloventa Brantley Fostera začíná hledat své uplatnění na trhu práce a vydává se za prvním zaměstnáním z rodného Kansasu do New Yorku. Firma, kam měl nastoupit, ale mezitím zkrachuje a tak se Brantley obrací na svého zámožného strýčka, který ho zaměstná jako poslíčka dopisového oddělení. Tahle práce ale není pro něj tím, co by chtěl skutečně dělat a když se naskytne ta správná příležitost, obsadí jednu prázdnou kancelář a začíná se vydávat za nového manažera. Dvourole ve firmě ale obnáší, že se Brantley musí více otáčet, roznést poštu a být přítomen na poradách vedení. Je to však cesta, jak získat práci snů i srdce Christy Willsovové, která ve firmě také pracuje. Michael J. Fox se objevuje ve správnou chvíli na správném místě, má odhodlání a ví, v čem tkví tajemství jeho úspěchu. Podaří se mu to všechno zvládnout?

Naše hodnocení:⭐⭐⭐⭐

Odlehčená romantická komedie z prostředí newyorských kravaťáků a velkého byznysu se skvělým Michaelem J. Foxem v hlavní roli, kterému sekunduje půvabná Helen Slater a
chytlavý soundtrack 80. let. 4. Poslíček (1993)

V hlavní roli filmu Poslíček (setkat se můžete i s přesnějším názvem Z lásky nebo pro peníze) září opět Michael J. Fox, tentokrát v roli správce noblesního hotelu, který splní svým hostům prakticky cokoli si umanou. Věčně v této pozici však zůstat nemíní a sní o vlastním dokonalém hotelu, k němuž mu chybí "jen" několik milionů dolarů. Když se poté jednoho dne v hotelu objeví magnát Christian Hanover se svou milenkou, Doug si uvědomí, že je to příležitost, na kterou čekal a rozhodne se ho přesvědčit, aby do jeho snu investoval. Nadšení však poněkud zchladí zjištění, že milenkou je Andy (Gabrielle Anwar) a že zbohatlíkovy úmysly nejsou tak čisté, jak by se mohlo na první pohled zdát. Musí se tak rozhodnout, jestli chce získat peníze nebo její lásku. A proč ne obojí?

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐⭐

Oproti Tajemství mého úspěchu může Poslíček působit již o něco tuctověji, ale vyvažuje to svým poselstvím, že i nezávazná laskavost, od které nečekáme žádnou protislužbu, nás může nečekaně a mile překvapit.
5. Firma (1993)

Tom Cruise coby Mitch McDeere, absolovent elitní univerzity, volí práci v zavedené firmě, která se zaměřuje na daňové záležitosti. Vypadá to dokonale, má skvělou práci, půvabnou manželku, k dispozici i nový domov a automobil. Jenže postupně zjišťuje, že ne vše je zalité sluncem, jak se může na první pohled zdát. Zjišťuje, že ve firmě zahynuli už čtyři právníci a rozhodně to nebyla nehoda. Co se ve firmě vlastně děje a není Mitch další na řadě? 

Naše hodnocení: ⭐⭐⭐⭐

Spletité drama odehrávající se v honosné právnické firmě, která ovšem své aktivity neomezuje pouze v mezích zákona. Tom Cruise se zcela nevědomě dostává do pavučiny prohnilých a mafiánských intrik tam, kde by to čekal nejméně a chtě nechtě se z ní musí svou inteligencí a mazaností dostat pryč a získat zpět svou svobodu. 

Další filmy, v kterých hrají finance významnou roli:

 

 

Nezapomeňte, že velkých výsledků bez vařící vody dosáhnete jedině poctivou prací, potem, krví a šikovnými lidmi kolem sebe a nemusíte být zrovna Dwayne Johnson nebo Sylvester Stallone, kteří si úspěch vydřeli tvrdým tréninkem v posilovně. Kvalita, zákaznická péče a marketing jsou základem k úspěchu. A samozřejmě nápaditá doména!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli