Logo
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tipy a rady
  4. Desatero spokojené domény
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Desatero spokojené domény


Nad čím vším uvažovat při výběru vhodné domény? Rozhodně myslete do budoucna. Položte si několik otázek a vyvarujte se nejčastějším prohřeškům při výběru domény. Buďte kreativní, ale stále myslete na to, že v jednoduchosti je síla. Přinášíme Vám výběr deseti pravidel, aby Vaše doména byla spokojená. 

1. Vyvarujte se příliš dlouhým názvům

Důvod: Dlouhé názvy se hůře pamatují a vypisují na mobilu do adresního pole.

2. Zkuste to raději bez číslic

Důvod: Číslice v doméně může jednak působit lacině, především však dokáže být nepraktická v případě, kdy je doména vypisována ručně do adresního pole a zákazník musí hledat nebo přepínat klávesnici na číselnou. Pro rádiovou reklamu je mnohdy číslice v doméně problém a stejně tak komplikuje situaci, když ji někdo ústně diktuje jinému. 

3. Pokud máte dvouslovnou doménu, zaregistrujete si i verzi s pomlčkou

Důvod: Na Vaší doméně může parazitovat konkurence nebo doménový spekulant.

4. Zkuste být hraví a nápadití

Důvod: Doména se bude poté lépe pamatovat a více zaujme, marketing bude snadnější a zábavnější. 

5. Netrvejte na klíčovém slově v názvu domény

Důvod: Éra klíčových slov v doméně je pryč, samozřejmě tím, že budete mít klíčový název v doméně nic nezkazíte, ale v současné době je moderní kreativní a dobře zapamatovatelný název a na klíčovém slově už ani tolik nezáleží např. pro vyhledávače, dnes si za dobré pozice především zaplatíte reklamou a kvalitním SEO.

6.  Snadné vyslovení je klíčové, pozor na cizí slova

Důvod: Píše se Coffee s dvěma "f" nebo s jedním? Jak to mám napsat? Ne každý je profesionální angličtinář, myslete také na to, že ne vždy musí být Vaše doména v písemné formě, můžete také oslovovat zákazníky v rádiu a je tak důležité, aby se i zřetelně vyslovovala. Dávejte si pozor, některá cizí slova mohou zákazníka potrápit nebo rovnou odradit.

7. Zpomeňte na nesmyslné koncovky

Důvod: Pokud je Vaším cílem podnikat primárně v České republice, zvolte doménu s koncovkou ".cz". Nejenom, že působí nejseriózněji, ale je také krátká, výstižná a v tuzemsku nejčastěji používaná. V případě, že počítáte s expanzí do zahraničí, nic nezkazíte, když si k ".cz" doméně pořídíte také například koncovku ".com", ".eu" nebo ".sk". 

8. Zkuste se dostatečně odlišit od konkurence

Důvod: Zákazníkům by se poté mohli názvy dvou různých e-shopů plést a mohli byste o ně přijít nebo pokud již má konkurenční e-shop vybudované renomé, pohlíželi by na Vás jen jako na toho druhého, co se snaží přiživit na silnějším a nemá dostatek vlastní originality. 

9. Dávejte si pozor na ochranné zmámky

Důvod: Zejména velké společnosti mohou disponovat různými ochrannými známkami, buďte tak ostražití, aby Vaše doména nenesla jméno společnosti, která by po Vás mohla soudně doménu vymáhat. V dnešní době je sice pravděpodobnost již minimální, jelikož všechny velké značky už svoji doménu vlastní, ale může se stát, že ve světě existuje velká společnost, která začne působit také v České republice a pokud Vaše doména ponese stejný název, může ji Vám chtít vzít. Většinou ale takové situace nastávají u doménových spekulantů, nicméně možnost toho, že se nevědomě pojmenujete po velké společnosti zde je, i když opravdu malá, tak jak by pravil klasik, náhoda může být ...

10. Dobrá rada na závěr, doménu neregistrujte na Vaši sekretářku

Důvod: Doména je jedna z nejcennějších věcí, které máte, nebuďte tak laxní k tomu, na koho bude registrována. Nenechávejte to na sekretářce, která by Vám to mohla při svém odchodu, klidně i nevědomě, zkomplikovat, doménu registrujete na jméno majitele, Vás nebo společnost. Stejně tak kontaktní údaje uveďte na Vás, abyste nezmeškali prodloužení. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte nové domény, články a slevové akce
Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit. 

 

 

DOMENO.cz 2021 - 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz