Aby váš nový projekt zářil ☀️ Sleva 20 % s kódem SUN20 ☀️ Platí do 30.6.2023
Logo
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog aneb doménový magazín
  3. Tipy a rady
  4. Co je doména a jaký má pro váš e-shop a firmu význam?
18.10.2021
Tipy a rady

Co je doména a jaký má pro váš e-shop a firmu význam?


Z kamenného obchodu do virtuálního


Vraťme se třeba do roku 1930, kdy člověk věděl, kam má zamířit, když potřeboval spravit své rozpadlé boty, koupit si sladkou kremroli, ušít nový oblek nebo zakoupit poznámkový blok. Obuvnictví Michálek, cukrárna u Zlaté rybky, křejčovství Eduard Navrátil, papírnictví Klouda a synové. Velké cedule s ozdobným nápisem a jednoduchým sloganem honosily prodejny za první republiky.

V dnešní době se prodej z velké části přesunul do digiální podoby, internetových obchodů. Má to svou výhodu, můžete totiž oslovit nejenom ty, kteří se fyzicky nacházejí v blízkosti Vašeho kamenného obchodu, ale všechny obyvatele České republiky, kteří mají počítač, chytrý telefon nebo tablet a těch jsou miliony.

Ovšem i takový e-shop se neobejde bez názvu své prodejny, kterému se říká doména. Je to virtuální adresa složená ze slov, kterou zákazníci zadávají na svém chytrém zařízení do internetového vyhledávače. Například www.domeno.cz. Prostřednictvím domény se dostanete do internetového obchodu, kde následně můžete okamžitě nakupovat, aniž byste museli být fyzicky přítomni v kamenné prodejně. 

Vaše doména je tak nejenom digitální adresa, ale také značka, poznávací znak, kam mohou přijít vaši zákazníci vybírat vaše zboží nebo služby a nakupovat. Bez ní by nebylo nic. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli